ВИХОВНА РОБОТА - 2022 

25.01.23

До дня пам'яті  Героїв Крут


Понад сторіччя тому юні герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя.

Зі сходом сонця 29 січня 1918 року на Чернігівщині відбувся бій під Крутами.

За різними джерелами від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за рідну країну та на кілька діб зупинили більшовицьку армію, яка насувалася на Київ.

Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління. Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України.

Трагедія Крут крізь призму минулого і сьогодення






          

20.01.2023 . Виховна година " Україна- моя молитва" 

https://www.youtube.com/watch?v=p1m9X84oayw&t=11s


Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлене Указом Президента України «Про День Соборності України» від 13 листопада 2014 року № 871.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі.Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха українського державотворення.

24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991-го. Втім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті її проголосила Українська Центральна Рада 22 січня 1918 року IV Універсалом. А за рік, 22 січня 1919-го, на Софійському майдані в Києві відбулося об’єднання в одну державу Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Через невдачу Української революції 1917–1921 років державність зберегти не вдалося. Тому у XX столітті українці змушені були продовжувати боротьбу за неї, аж до відновлення незалежності в 1991-му.

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. 105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991-го відбулося її відновлення. Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.

Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.Радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків»  і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. Ця пропаганда зазнала краху.Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків, зокрема, через використанням ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримку антиукраїнських рухів. Але також – через періодичний брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі. Сьогодні Російська Федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.  Соборність – мета Перемоги. Цьогорічна кампанія до Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!».




21 11.2022

Виховна година    «Україна – країна нескорених»

 


https://www.youtube.com/watch?v=FSeQLoWcgD8

https://docs.google.com/presentation/d/19TD-38AXIwewguso0sjFLuR_K7fkoukM/edit?usp=share_link&ouid=115975869272287765035&rtpof=true&sd=true


Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Згідно з Указом Президента України «Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи» від 30 вересня 2017 року № 300/2017 р.

Поштовхом для початку Революції Гідності є прийняття урядом М. Азарова рішення  призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Це сталося 21  листопада 2013  року, напередодні саміту «Східного партнерства» у м. Вільнюс, та було неочікуваним для громадськості, адже упродовж трьох попередніх років влада визнавала, що асоціація з ЄС — стратегічна мета нашої держави.

Згідно з результатами соціологічних опитувань 2013 року ідею європейської інтеграції України підтримувала більшість громадян, проте  відмова від Угоди руйнувала крихкий суспільний компроміс між режимом В. Януковича й тими українцями, які були згодні миритися з цим режимом за умови продовження курсу на євроінтеграцію. Увечері 21  листопада 2013 року декілька журналістів та громадських активістів вийшли на майдан Незалежності у  Києві та  поширили в  соціальних мережах заклик домагатися підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. До них почали приєднуватися студенти університетів,  а згодом – представники інших регіонів України. Так,   24  листопада 2013 року, у  мирній ході та  мітингу на  Європейській площі взяли участь понад 100 тисяч осіб.

Дивлячись на нинішнє становище нашої країни, впевнені, що немає такого українця, який би не бажав миру і спокою Україні. Український народ об’єднався нині проти агресора. Незліченна кількість чоловіків та жінок мужньо захищають кордони нашої країни. Багато хто із людей працює в тилу для підтримки солдатів.

Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким людям-героям, серед яких і наші славні земляки, виборюють право бути суверенною, єдиною державою. Тож молімося і просімо у Бога одного: аби захисники живими і здоровими і  якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей.



16.11.2022

ВИХОВНА ГОДИНА  «Безпека понад усе ! Як  уберегти своє життя! »


Проблема безпеки дорожнього руху виникла із появою колеса та створенням транспортних засобів, які перевозили людей та вантажі. Розкопки міста Помпеї показали, що чотири тисячі років тому вже використовувались правила дорожнього руху: збереглися дорожні знаки та дорожня розмітка. Минав час, збільшувалися швидкості, зростала кількість транспортних засобів і, разом з тим, загострювалася проблема безпеки дорожнього руху.

  • Зараз у світі щорічно майже 1,3 млн людей гине у дорожніх аваріях – більше 3000 людей на день – і більш, ніж половина цих людей не пересуваються автомобілем. Ще 20-50 млн чоловік у разі аварій зазнають травм.
  • Дорожньо-транспортний травматизм відноситься до числа трьох найпоширеніших причин загибелі осіб у віці від 5 до 44 років. У разі відсутності невідкладних та дієвих кроків дорожньо-транспортний травматизм стане, за прогнозами фахівців, п’ятою з найпоширеніших причин смерті в світі, яка щорічно забиратиме 2,4 млн. людських життів.
  • Все це дало поштовх до того, що в березні 2010 року в резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 2011-2020 рр. було оголошено Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху з метою стабілізації, а потім і скорочення прогнозованого рівня смертності від ДТП в усьому світі.
  • Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя.

 Проблема безпеки дорожнього руху виникла із появою колеса та створенням транспортних засобів, які перевозили людей та вантажі. Розкопки міста Помпеї показали, що чотири тисячі років тому вже використовувались правила дорожнього руху: збереглися дорожні знаки та дорожня розмітка. З того часу всі зрозуміли про необхідність створення «Абетки безпеки на дорозі», це і є правила дорожнього руху . Дорожньо-транспортний травматизм відноситься до числа трьох найпоширеніших причин загибелі осіб. У разі відсутності невідкладних та дієвих кроків дорожньо-транспортний травматизм стане, за прогнозами фахівців, п’ятою з найпоширеніших причин смерті в світі, яка щорічно забиратиме 2,4 млн. людських життів. Все це дало поштовх до того, що в березні 2010 року в резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 2011-2020 рр. було оголошено Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху з метою стабілізації, а потім і скорочення прогнозованого рівня смертності від ДТП в усьому світі.

Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя.

 Відомо, що найдорожчий скарб людини — це її власне життя і здоров’я. Незнання або невміння дотримуватися певних Правил поведінки, необережність часто призводять до втрати не тільки здоров’я, а й навіть життя. Таке трапляється з різних причин, але особливо тоді, коли людина потрапляє на вулицю і не дотримується її законів.

Дорожній рух — процес руху по дорогах транспортних засобів та учасників дорожнього руху, сукупність суспільних відносин, що виникають у процесі переміщення людей і вантажів за допомогою транспортних засобів або без таких у межах дороги. Учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дорогивулицізалізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів.

Кожен з нас знає правила етикету за столом, правила внутрішнього розпорядку гімназії, правила поведінки в громадських місцях або громадському транспорті, переході через дорогу чи керуванні транспортним засобом . Людина ,яка дотримується всіх норм поведінки в суспільстві, вважається культурною, а рівень культури особистості вирізняє її в суспільстві.

Сьогодні ми будемо говорити про безпеку на дорозі. Але спочатку зупинимось на кричущих фактах травматизму і смертності на наших дорогах. Спробуємо розібратись в причинах такої сумної статистики. До речі, перша в історії світу дорожньо-транспортна пригода за участю пішохода, яка призвела до смертельного результату, зафіксована більше ста років тому, а точніше 17 серпня 1896 року. Жертвою стала 44-річна мати двох дітей Бріджітт Дрісколл.

  Сьогодні ситуація на дорогах настільки критична і загрозлива для суспільства ,що Всесвітня організація з охорони здоров’я в 2011 році вимушена була звернутись до Генеральної Асамблеї ООН про застосування не тільки тижня, місячника чи року дій безпеки дорожнього руху. Офіційне відкриття «Десятиліття» відбулось 11 травня 2011 року. «Десятиліття» засноване на 5 опорних питаннях:

  • створення дорожньої інфраструктури;
  • навчання безпечній поведінці на дорогах;
  • будівництво безпечних доріг;
  • виробництво безпечних автомобілів;
  • забезпечення належної швидкої допомоги потерпілим в ДТП.

Тому на сьогоднішньому занятті у вас буде можливість не тільки отримати нові знання та корисну інформацію, повторити правила поведінки на вулицях і дорогах, а й позмагатися на кращого знавця з правил дорожнього  руху.

Які ж є основні причинами дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів це:

–    перехід дороги у невстановленому місці;

–    несподіваний вихід на проїзну частину;

–    перехід проїзної частини у нетверезому стані

Окрім цього, пішоходи нерідко переходять дорогу, ігноруючи сигнали світлофора чи регулювальника та, як наслідок, потрапляють під колеса авто.

Пішохід зобов’язаний дотримуватись правил дорожнього руху на рівні з іншими його учасниками. Останнім часом це правило є надто актуальним, адже недотримання пішоходами своїх обов’язків як учасника дорожнього руху є причиною значної кількості ДТП на дорогах України. Більше того – пішохід зобов’язаний пам’ятати, що порушення ним правил дорожнього руху є адміністративним правопорушенням та тягне за собою передбачену законом відповідальність.

Яких правил пішохід зобов’язаний дотримуватись визначено розділом 4 правил дорожнього руху “Обов’язки та права пішоходів”.

Згідно п.1.10 правил дорожнього руху пішохід – особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску;

Отже, що пішохід зобов’язаний пам’ятати при участі в дорожньому русі та яких правил пішохід зобов’язаний дотримуватись. Правила дорожнього руху регламентують своєрідні «10 заповідей пішохода»:

1.     Пішохід зобов’язаний переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

2.     Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішохід зобов’язаний впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються

3.     Чекати транспортний засіб пішохід зобов’язаний на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

4.     Після висадки з трамвая пішохід зобов’язаний залишити проїзну частину не затримуючись.

5.     У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішохід зобов’язаний утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

6.     У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди пішохід зобов’язаний подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття працівників поліції.

7.     У місцях, де рух регулюється, пішохід зобов’язаний керуватися сигналами регулювальника або світлофора. У таких місцях пішохід зобов’язаний перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності – на середині проїзної частини і може продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора чи регулювальника та переконаються в безпеці подальшого руху.

8.     У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо він рухається узбіччям, пішохід зобов’язаний виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

9.     За межами населених пунктів в разі руху узбіччям чи краєм проїзної частини, пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспортних засобів.

10. Також пішохід зобов’язаний не виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; не виходити раптово, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; не допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; не переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження; не затримуватися і не зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; не рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Ну і якщо існують «заповіді пішохода», то повинне існувати й покарання за порушення таких. Відповідно до ч.1 ст.127 Кодексу України про адміністративні правопорушення непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху тягнуть за собою попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ну і хотілось би наголосити – за умови дотримання пішоходами цих «10 заповідей» і усвідомлення того що пішохід зобов’язаний дотримуватись на дорозі, залежить не тільки безпека дорожнього руху, а й його життя та здоров’я!

 На завершення виховної години пропоную розв’язати цікаві задачі.

1.     Ви водій тролейбуса. На першій зупинці до салону увійшли 5 чоловіків. На другій зупинці увійшло двоє і один зійшов.На третій-піднялись 4 пасажири ,а двоє зійшли.Скільки років водієві тролейбуса.(Стільки скільки учневі до якого звертаюсь.)

 2.     Хлопчик їхав на велосипеді в місто.Назустріч їхала машина,в якій сиділо 5 жінок.Кожна з них везла по одній курці і парі взуття.Скільки живих істот їхало в місто.(Один хлопчик.)

 3.     На прямолінійній ділянці шляху кожне колесо двоколісного велосипеда проїхало 5 км.Скільки кілометрів проїхав велосипед.(5 км)


04.11.2022р.
Як пояснити дитині правила безпеки під час атаки дронів-камікадзе: покрокова інструкція.

Дрони-камікадзе – нова небезпечна зброя, від якої наразі потерпають українці. У батьків та вчителів не завжди є можливість 100% часу бути поруч із дитиною. 

▪ Як дізнатись, що летить дрон-камікадзе? ▪ Що робити, якщо атака дронами застала дитину у приміщенні, а поруч немає дорослих? ▪ Що треба заборонити робити дитині під час атаки дронами-камікадзе? 

ЯК ПОЯСНИТИ ДИТИНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС АТАКИ ДРОНІВ-КАМІКАДЗЕ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

Дрони-камікадзе – нова небезпечна зброя, від якої наразі потерпають українці. У батьків та вчителів не завжди є можливість 100% часу бути поруч із дитиною. Тому просто необхідно, щоб діти були свідомі небезпеки і знали, що робити в критичних ситуаціях. Підготували для вас інструкцію, як простою мовою розказати дитині про нову загрозу і які дії допоможуть у небезпечній ситуації.

Як дізнатись, що летить дрон-камікадзе?

Під час прольоту дрон видає гучні звук. Це нагадує:

✔ гудіння старого мопеда;

✔ звук газонокосарки;

✔ звук двигуна без глушника;

Із землі «шахід» має вигляд чорного трикутника.

Що робити, якщо атака дронами застала дитину у приміщенні, а поруч немає дорослих?

✔ Щойно атака почалася – необхідно спустися в підвал (якщо він є) або на нижні поверхи будівлі.

✔ Або ж можна переховуватися в кімнаті з опорними стінами або на сходових клітинах. Дитині слід закрити вуха долонями та відкрити рот, щоб уберегтися від контузії.

Якщо атака дронами розпочалася, коли дитина на вулиці, а поруч немає дорослих?

✔ Щойно дитина почула характерне гудіння дронів — вона має негайно впасти на землю. Якщо несла щось у руках — спершу відкинути це вбік, бо люди часто травмуються, забуваючи про свою ношу.

✔ Потім треба прийняти захисну позу: витягнутися на землі, п’яти разом, руки зігнути у ліктях, кулаками прикрити шию, обличчям до землі, відкрити рот для запобігання контузії.

✔ Якщо пролунав вибух — треба уважно роззирнутися через кілька секунд, аби швидко знайти безпечніше місце для укриття. Що це може бути? Будь-яке заглиблення, навіть біля бордюру чи в канаві.

✔ Якщо перебуває в транспорті, дитина має негайно залишити його та знайти укриття. Потім перебігати короткими перебіжками відразу після почутого вибуху.

Що треба заборонити робити дитині під час атаки дронами-камікадзе?

✔ Не можна визирати у вікна із цікавості, щоб «тільки подивитись» чи зняти на відео політ «машини-вбивці».

✔ Не можна користуватися ліфтом.

✔ Не можна залишатися сидіти в транспорті, біля нього чи неподалік від автозаправок.

✔ Не можна ховатися у місцях, заставлених контейнерами, ящиками, будматеріалами.

✔ Не можна стояти під стінами сучасних будівель, офісів і магазинів — це не сховок, там дуже небезпечно.

✔ Не можна бігти відкритою місцевістю.

✔ Не можна торкатися уламків.


28.10.2022

Виховна година «Допоки память в серці не згасає…»

 






І буде мир...

І вишні зацвітуть

У рідному моєму краї.

Лелеки добру звістку принесуть:

"Кінець війні, ми ворога здолали!".

 

І на світанку вмиється Земля

Ранковою холодною росою.

І буде чути пісню солов'я, 

А не ревіння літаків над головою.

 Підніме очі закривавлений Ірпінь,

Йому плече підставить сива Буча.

А Бородянка і Гостомель-побратим

Порушать тишу стогоном болючим.

 Демидів враз прокинеться від сну, 

Від болю ран ворожих окупантів.

На повні груди крикне: "Я живу!!!

Я витримав оцих потвор-мутантів".

 Козаровичі, пошматовані вогнем,

Потоптані, знесилені і босі. 

Тавровані ординським тим мечем

Піднімуть хвилю в морі стоголоссям. 

 І Димер, Катюжанка, і Синяк

Сплюндровані поганською рукою ката

Без сліз, бо їх давно уже нема

З колін устануть, бо прийшла розплата. 

 Почує це Іванків - сивий дід.

Вони його живого розпинали, 

Він навіть не стогнав, він гордо переніс.

Його тортури дикі не зламали. 

 Чоло насупить древній наш Лютіж

Поранений, обстріляний, побитий. 

Тримав він оборону, як справжній захисник,

Сміливістю своїх людей прикритий. 

 А Вишгород, наш славний волонтер!

І день, і ніч збирає поміч всім нужденним. 

Ви очі бачили, отих святих людей, 

У них вогонь добра горить священний. 

 Засяє сонцем Вишгородський край.

Підніметься з руїн моя країна,

Бо мужності такої світ не знав.

По силі духу ти одна така єдина. 

 Повернемось до мирного життя,

Запахнуть чорнобривці й рута-м'ята. 

І мама заспіває "Котика-котка",

І принесе "від зайчика" гостинця тато. 

 17.03.22         Ліна Костенко.

      Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 78 річницю.

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підпріємств.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. 

 

         Старенька мати йде до свого сина…

                   Гранітні плити плачуть під ногами,

                   Стукоче серце в грудях, ниє спина.

         ˗ Синочку рідний, йди в обійми мами.

                   Я пригорну до тебе свої руки,

                   Зцілую рідні-рідні оченята…

                   Як важко було у часи розлуки

                   Без тебе жити і без твого тата.

         Тече сльоза і падає на плити.

                   Із стели очі дивляться хлопяʼчі.

                   Їм тільки жити, жити і творити.

                   Вони ж навік залишаться дитячі.

                   Стоїть старенька й плаче, ні — ридає!

                   Перед очима в неї похоронка

                   І бій, що котрий день вже не згасає,

                   І у землі — пекуча та воронка.

         ˗ Синочку, рідний, чуєш, як курличуть

                   У синім небі сумно журавлі?

                   Вони тебе до себе, сину, кличуть,

                   А ти лежиш в холодній цій землі.

         ˗ Я чую, мамо, чую, як співають

                   Мені над Україною пісні.

                   Ти не журись, я крила розпростаю

                   І прилечу до тебе уві сні.

                   Знайомим рушником зітру сльозу

                   І поцілую в сивеє чоло.

         О, сину рідний, мій єдиний сину!

                   Як хороше тоді б мені було!..

         Стоїть старенька мати на могилі,

                   І навіть квіти плачуть мовчазні…

                   Від сина погляд відвести не в силі,

                   А син довічно житиме у сні.

 

День визволення України від фашистських загарбників — це день пам’яті, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

У цей день ми схиляємо голови перед пам'яттю загиблих воїнів-визволителів та вклоняємося живим учасникам тих героїчних подій. Подвиг наших ветеранів – це еталон мужності, патріотизму, сили волі та справедливості. Ми зберігаємо правдиву історію великої перемоги нашого народу, адже це складає міцну основу для єдності майбутніх поколінь.

        Отже, битва за визволення України тривала 22 місяці . Після вигнання ворога з української землі бойові дії перемістилися на територію Центральної та Південно-Східної Європи. Війська 1-го Українського фронту визволяли від гітлерівських загарбників польські землі, а у квітні-травні 1945 р. разом з Білоруськими фронтами провели Празьку операцію, у ході якої був завершений розгром нацистської Німеччини, штурмували Берлін. 2, 3, 4-й Українські фронти взяли участь у звільненні від нацистської окупації Румунії, Угорщини, Болгарії, Югославії, Австрії, Чехословаччини. Війська 2-го Українського фронту брали участь і в розгромі Квантунської армії Японії на Далекому Сході.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.

 На території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст, 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Воїни-українці зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками. Радянськими бойовими нагородами було відзначено 2,5 млн. осіб., які очолювали більше половини з 15 фронтів, що діяли в період боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.

 

Прийде день – ми будемо думати про війну в минулому часі.

Захочемо нову сумочку чи кроси, сукню чи джинси, туфлі чи кофтинку , світр чи .  Спатимемо всю ніч, згадаємо про серіали, ігри, нові пісні. І нам буде фіолетово до результатів Євробачення. Прийде день – ми почнемо звикати щодня ходити на роботу, навчання. А влітку їздити в Крим чи Херсон, відпочивати на Чорному чи Азовському морі .

   Прийде день – ми зваримо всі ті вареники, підсмажимо всі налисники – відсвяткуємо перемогу. Клопотенка покличемо. А в меню нас буде влаштовувати навіть яка-небудь незнайома пан де калатрава чи римська паста Качо ,суп Авголемоно  чи  чахобілі з куркою, чилі кон карне з яловичини чи найпростіші ньокі ( картопляні галушки ) , панкейки чи пироги з вишнею , вареники і сирна запіканка . І обов’язково будуть святкові страви – м'ясо з чорносливом , качка з яблуками  чи пахлава … Правда ж смачно !

      Прийде день – чорне матюччя відступить. Це його передсмертна агонія. Тоді не захочеться ляпати бруд “замість тисячі слів”, бо всіх захопить глибина і краса мови.

     Прийде день – стихнуть наші відмінності, ми пам’ятатимемо тільки спільне. Наше унікальне вміння гуртуватися і любити всім серцем.      Прийде день – ми забудемо звуки сирен та градів. І хоч привиди ще блукатимуть в снах та спогадах, але молитва, спів і тиха розмова з кимось рідним розчинить гострий страх.

       Прийде день – ми виплачемося. І будемо плакати знов, знов і знов, але в очах стане трохи світліше. Прийде день – ми відбудуємо нашу Україну. І кожен кожному буде – як золота пектораль. Нехай у вас не буде навіть крихітного сумніву.

                            Ми переможемо! Все буде Україна!

 

Ще вродить жито. Визріє овес.

Ще буде мир, здобутий в перемогах.

І тільки душі до святих небес,

полинуть птахом до самого Бога....

Ще будуть квіти, бджоли і нектар.

Нап'ються пуп'янки живильної водиці.

І тільки кров, пролита на вівтар,

Розквітне маком в золотій пшениці...

І тільки біль ніколи не мине

За тихий рай дитячого спокОю...

І мирне небо -- чисте й голубе,

Загоїть рани.... та не нам з тобою...

І буде Київ. Вічний і новИй.

Повстане все, що в попелі згоріло.

Спечеться хліб -- святий і запашний.

І Бог воздасть... за все, що наболіло...

 




 

17.10.22


Дії у разі надзвичайної ситуації або війни

 На території нашої держави відбувається широкомасштабний збройний конфлікт. Головне завдання кожного цивільного громадянина  - зберегти своє життя і здоров'я  для себе і для майбутнього відновлення нашої Батьківщини після війни. Згадайте правила поводження у надзвичайних ситуаціях за допомогою брошури «У разі надзвичайної ситуації або війни», що розроблена Міністерством культури та інформаційної політики 

 


13.10.2022   Інформаційна виховна година

«Правила поведінки для учнів під час проведення дистанційного уроку»

Переглянути відео !!!

https://www.youtube.com/watch?v=S3t5mRBsWHU

Дистанцiйне навчання — це форма навчання з використанням комп’ютерних і телекомунiкацiйних технологiй, якi забезпечують iнтерактивну взаємодiю викладачiв та студентiв на рiзних етапах навчання i самостiйну роботу з матерiалами iнформацiйної мережi.

●Дистанційний урок - це час для навчання.

●Не запізнюйся на урок.

Заходити тільки під своїм прізвищем та ім'ям. ( Всіх незнайомців рекомендовано залишати за «дверима» конференції)

●Привітайся з однокласниками та учителем -ввімкни камеру, приєднуючись до уроку.

●Дотримуйся академічної доброчесності: самостійно виконане завдання принесе тобі більше користі.

●Вчасно виконуй завдання!

 









11.10.2022     Бесіда " Якщо стався вибух?"

📣УВАГА!!!! ВАЖЛИВО!!!!‼️Чуєте звук схожий на літак? Вибух?! 

🔴Падайте! Відразу. Не шукайте укриття, не обертайся на звук. Падайте. Кидайте сумки, падайте на землю там, де стоїте. Відкрийте рот, аби оминути контузії. 

‼️ Якщо стався вибух: 

– переконайтеся в тому, що ви не отримали значних травм; 

– заспокойтеся і уважно озирніться навколо, зверніть увагу чи не існує загрози подальших обвалів і вибухів, чи не потрібна комусь ваша допомога; 

– якщо є можливість – спокійно покиньте місце події; 

– якщо ви опинилися в завалі – періодично подавайте звукові сигнали; 

– пам’ятайте, що при низькій активності людина може протриматися без води п’ять діб; 

– виконуйте всі розпорядження рятувальників. 

⚡️Після вибуху – не вставайте різко. Не вставайте відразу. Як кажуть медики, «потрібно відчути себе». Зрозуміти – пронесло або зачепило. Стрес. Шок. Через них біль може з’явитися не відразу. А якщо поранило, тоді кожен різкий рух – це зайва крововтрата. Повільно поворушіть руками, ногами. Якщо є кров, зрозумійте – звідки. І наскільки серйозне поранення. Кличте на допомогу. 

🔴Якщо почули вибух вдома 

При звуках пострілів і вибухів не виходьте з дому. Пересидіть обстріл вдома. Прийміть заспокійливі таблетки або чай. Закрийте всі вікна та двері. Якщо обстріл йде по житловому будинку, сховайтеся у ванній або біля шахти ліфта. Прикрийте голову руками і сядьте на підлогу. 

🚗Якщо обстріли застали вас в машині 

Якщо вибух стався прямо біля машини – краще зупинитися, вийти з машини і лягти на землю біля машини. Не продовжуйте їхати, адже ви не знаєте, де буде наступний вибух. Постарайтеся лягти біля бордюру – він може служити невеликим укриттям. 

⚫️Опинилися під завалами – завмерли. Не смикайтеся, не намагатися скинути з себе все, що навалилося відразу. Знову ж таки, потрібно відчути своє тіло. Руки, ноги – що з ними? Рухайтеся повільно. Розгойдувати всякі балки і великі уламки – небезпечно. І без того хистка конструкція може впасти остаточно. Якщо руки вільні – розгребти простір перед особою. Дихати буде легше та й просто стане трохи спокійніше. Головне – не панікувати. Економити сили. Допомога прийде. 

☝️При виявленні вибухонебезпечних предметів забороняється: 

– перекладати, перекочувати з одного місця на інше; 

– збирати і зберігати, нагрівати і ударяти; 

– намагатися розряджати і розбирати; 

– виготовляти різні предмети; 

– використовувати заряди для розведення вогню і освітлення; 

– приносити в приміщення, закопувати в землю, кидати в колодязь чи річку. 

🔴Виявивши вибухонебезпечні предмети, позначте місце, забезпечте його огородження. Негайно повідомте про це територіальні органи ДСНС та МВС за телефонами «101» та «102». 

!! Безпечна відстань від небезпечних або підозрілих предметів: 

Граната РГД-5 не менше 50 м 

Граната Ф-1 не менше 200 м 

Тротилова шашка 60 м 

Пивна бляшанка 0,33 л 60 м 

Валіза 350 м 

Автомобіль 600 м 

Мікроавтобус 920 м 

Вантажівка 1250 м

Бережіть себе!!!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу